Urząd Miejski w Radomiu

Apel Rady Miejskiej do Premiera RP o zwiększenie nakładów na służbę zdrowia z przeznaczeniem na podwyżki płac dla personelu medycznego


Apel

Rady Miejskiej w Radomiu do Premiera Rządu Rzeczpospolitej Polskiej

Pana Jarosława Kaczyńskiego

Rada Miejska w Radomiu, w poczuciu odpowiedzialności za Radomski Szpital Specjalistyczny, dla którego jest organem założycielskim, zwraca się z prośbą do Pana Premiera o zwiększenie nakładów na służbę zdrowia z przeznaczeniem na podwyżki płac dla personelu medycznego.

Od początku przejęcia prowadzenia miejskiej lecznicy inwestujemy jako lokalny samorząd w bazę materialną, jak i sprzęt diagnostyczny. Mamy wysoko wykwalifikowaną kadrę medyczną. Naszą ambicją jest inwestować dalej i znaleźć się w zapowiadanej sieci szpitali publicznych w Polsce, objętych ochroną państwa oraz finansowaniem resortowym.

Zdajemy sobie sprawę, że niskie płace personelu medycznego są zależne od kondycji całej służby zdrowia. Jest to objaw i skutek niedoskonałości systemu opieki zdrowotnej w naszym kraju. Deficyt świadczeń zdrowotnych, kolejki do lekarzy specjalistów, zadłużanie się szpitali czy korupcja to najważniejsze z objawów dramatycznej sytuacji służby zdrowia.

Służba zdrowia w Polsce wymaga zmian w finansowaniu i organizacji.

Doceniając ubiegłoroczną podwyżkę dla personelu medycznego, wnosimy do Pana Premiera o utrzymanie podobnej dynamiki wzrostu płac na najbliższe lata. Tylko zwiększenie nakładów finansowych na służbę zdrowia może uchronić system leczenia w Polsce przed nagminnymi wyjazdami lekarzy z kraju, za godnie wynagradzaną pracą.

Nie pozwólmy, aby Nasza Ojczyzna stanęła przed dramatycznym brakiem lekarzy, którzy chronią i mamy nadzieję będą chronić zdrowie i życie nas wszystkich.

Przewodniczący Rady Miejskiej

Wojciech Skurkiewicz

Metadane

Data publikacji : 22.05.2007
Obowiązuje od : 21.05.2007
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Miejski w Radomiu
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
radnego Wspólnoty Samorządowej - Krzysztofa Sońtę
Osoba udostępniająca informację:
Agata Gierczak

Opcje strony

do góry